Отборите на Астън Вила и Шефийлд Юнайтед играят при резултат 0:1 в

...

НА ЖИВО: Астън Вила – Шефийлд Юнайтед 0:1, шок на Вила Парк

Отборите на Астън Вила и Шефийлд Юнайтед играят при резултат 0:1 в мач от 18-я кръг. Лион Бейли откри за домакините в 59-ата минута.

Двубоят започва в 22:00 часа на стадион „ Вила Парк ” и може да го гледате в директно предаване по DIEMA SPORT 2, както и онлайн на PLAY DIEMA XTRA.

В Gong.bg ще проследим дуела онлайн, като в уеб страницата ни също може да намерите видео от всеки гол и всяка забавна обстановка от мача.

Очаквано мачът на „ Вила Парк ” стартира с домашен напън. В първия четвърт част отборът на Астън Вила имаше тотално превъзходство над своя съперник, като на два пъти се стигна до инфарктни обстановки пред вратата на Шефийлд Юнайтед. И в двата случая домакините имаха искания за дузпа, само че и в двете обстановки ВАР отсъди в интерес на гостите.

В 23-ата минута Езри Конса имаше превъзходна опция да открие резултата, само че стреля неопределено от доста добра позиция. Малко преди да измине половин час от началото на мача, след разиграване от ъглов удар, Оли Уоткинс стреля от няколко метра, само че и той прати топката в навън.

Въпреки преимуществото на футболистите на Унай Емери до края на полувремето, гол по този начин и не падна.

В началото  на втората част домакините продължиха да бъдат по-активният отбор и този, който създаваше по-добрите положения пред противниковата врата.

В 59-ата минута Астън Вила стигна до попадение, което обаче бе анулирано след обзор на обстановката с ВАР. Домакините получиха правото да изпълнят следващ корнер пред вратата на Шефийлд Юнайтед. Топката бе центрирана във вратарското поле, където стражът на гостите Фодерингтън не съумя да се намеси добре, а по-късно неговите съотборници сгрешиха съдбовно при изнасянето на топката. В последна сметка Леон Бейли вкара във вратата на „ остриетата ”, само че основният рефер получи сигнал от своите асистенти за нарушаване на Джейкъб Рамзи против вратаря на гостите.

След съществено разглеждане на обстановката с ВАР, попадението на Вила бе анулирано поради дърпане на Рамзи против Фодерингтън.

След анулирания гол на Вила последва сериозен подтик в играта на Шефийлд. Само в границите на няколко минути футболистите на Крис Уайлдър съумяха да насочат няколко удара, като при два от тях Емилиано Мартинес трябваше да се намесва доста съществено.

LIVE АСТЪН ВИЛА – ШЕФИЙЛД ЮНАЙТЕД 0:1

0:1 Арчър 87'

Астън Вила: 1 Мартинес, 2 Кеш, 4 Конса, 17 Ленгле, 12 Дин, 31 Бейли, 7 Макгин, 6 Дъглас Луис, 41 Джейкъм Рамзи, 19 Диаби, 11 Уоткинс

Мениджър: Унай Емери

Шефийлд Юнайтед: 18 Фодерингам, 20 Богли, 2 Балдок, 5 Тръсти, 19 Робинсън, 27 Ларуси, 21 Соуса, 25 СЛиман, 16 Норууд, 19 Арчър, 25 Бруукс

Мениджър: Крис Уайлдър